KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 11822038
*
nr 1182 2038
Olle Hjortzberg
(1872-1959), Sverige
Etsningar, 2 st, 27x23 ca
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2018
kl 20:22:09
- Konstnär/Designer
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Hjortzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Hjortzberg
nr 1182 2038
Olle Hjortzberg
(1872-1959), Sverige
Etsningar, 2 st, 27x23 ca
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2018 |
- Konstnär/Designer
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Olle Hjortzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



